Notiks seminārs par Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja izveidi

24.04.2014

2014. gada 28. aprīlī no plkst. 10.00 – 11.00 Rīgas domes sēžu zālē notiks Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības rīkots seminārs, lai informētu par uzsākto projektu "Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde". Projekts tiek īstenots no 2013. gada decembra līdz 2016. gada aprīlim ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstu.

Informatīvajā seminārā piedalīsies kultūras iestāžu darbinieki, Rīgas domes, Kultūras ministrijas un projekta partnera – Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra pārstāvji. Seminārā tiks runāts par Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu, Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja ieceri, projekta mērķi un plānotajiem rezultātiem. Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra pārstāvji, tiekoties ar Rīgas Jūgendstila centra speciālistiem, dalīsies pieredzē par virtuālā muzeja ekspozīciju izveidi.

Lai iepazīstinātu ar Rīgas Jūgendstila muzeja pagrabstāva telpisko plānojumu un virtuālā muzeja ieceri, no plkst. 12.00 – 13.30 plānots apmeklēt projekta īstenošanas vietu – Rīgas Jūgendstila muzeju (Alberta ielā 12).

Neskatoties uz to, ka Rīgu dēvē par Eiropas mēroga jūgendstila metropoli, jūgendstila kultūras mantojuma daļa Latvijā joprojām nav pietiekami pētīta, apzināta un popularizēta.

2006. gadā tika izveidots Rīgas Jūgendstila centrs, bet 2009. gadā tika atvērts Rīgas Jūgendstila muzejs. Saskaņā ar Rīgas Jūgendstila muzeja koncepciju, tā mērķis ir pozicionēt Rīgu kā jūgendstila metropoli Eiropā un pasaulē. Rīgas Jūgendstila muzejs ir veidots kā atraktīvs tūrisma produkts pilsētas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Pašreiz ir atklāts Rīgas Jūgendstila muzeja pirmais stāvs, bet pilnībā Rīgas Jūgendstila muzeja izveide nav pabeigta, jo nav realizēts multimediju zāles un virtuālā muzeja projekts. Uzkrātais materiāls (jūgendstila mākslas, dizaina, lietišķās mākslas, amatniecības, literatūras, mūzikas u. c. priekšmeti) ir sasniedzis apjomu un vērtību, kad tā aplūkošanai, iepazīšanai, dokumentēšanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm, nepieciešami mūsdienīgi datu uzglabāšanas līdzekļi – virtuālā ekspozīcija.

Radītā digitālā datu bāze, kuru veidos digitalizētu muzeja artefaktu kopums, būs mūsdienīgs ilgtermiņa ieguldījums Latvijas kultūras mantojuma dokumentēšanā, kas ar moderno tehnoloģiju palīdzību tiks padarīts pieejams ne tikai Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem, bet ikvienam interesentam jebkurā vietā visā pasaulē. Pēc projekta pabeigšanas, projekta ietvaros radītajās virtuālajās ekspozīcijās, Rīgas Jūgendstila muzejs sabiedrībai piedāvās kvalitatīvus un inovatīvus kultūras pakalpojumus, kuri orientēti uz plašas, tai skaitā starptautiskas, auditorijas piesaisti.

Vairāk informācijas Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības mājaslapā.