Atklāta programma "Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma"

03.01.2013

2012. gada 13. decembrī notika Norvēģijas finanšu instrumenta programmas "Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma" atklāšanas pasākums, kurā bija iespējams uzzināt par programmā plānoto atbalstu korekcijas dienestu sistēmu uzlabošanai.

Pasākumu atklāja tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Jāns Grēvstads (Jan Grevstad) un Norvēģijas Tieslietu un publiskās drošības ministrijas valsts sekretāre Kristina Bergersena (Kristin Bergersen), kā arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Pasākuma turpinājumā dalībniekiem bija iespēja uzklausīt Valsts probācijas dienesta vadītāja Aleksandra Dementjeva un Valsts probācijas dienesta Uzraudzības un probācijas programmu departamenta Uzraudzības nodaļas vadītāja Imanta Jurevičiusa projekta prezentāciju par alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšanu, ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai. Savukārt ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes projekta prezentāciju par jaunu nodaļu Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību, uzstājās Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Visvaldis Puķīte. Pasākuma noslēgumā dalībniekus ar Valsts policijas projekta prezentāciju "Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana" iepazīstināja Valsts policijas Galvenās pārvaldes priekšniece, Valsts policijas priekšnieka vietniece, majore Renāte Fila.

Programmas "Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma" mērķis ir uzlabot korekcijas dienestu sistēmu saskaņā ar starptautiskām cilvēktiesību prasībām, sadarbojoties ar attiecīgā sektora un nozares institūcijām Norvēģijā un citās valstīs. Kopējais programmas finansējums ir 15 360 000 eiro, no kuriem NFI līdzfinansējums ir 13 056 000 eiro, bet Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums - 2 304 000 eiro. Programmas apsaimniekotājs ir Tieslietu ministrija un kā nacionālais programmas partneris piedalās Iekšlietu ministrija. Programma tiks īstenota no 2012. līdz 2017. gadam.

Vairāk informācijas par programmu Tieslietu ministrijas mājaslapā.