Reģionālo biznesa ideju konkursa “Biznesa ekspresis” Vidzemes finālā uzvar ideja, kas paredz ražot dabiskas izcelsmes ziedes suņiem

19.12.2016

2016. gada 15. decembrī Valmiermuižas alus darītavā norisinājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā reģionālo biznesa ideju konkursa “Biznesa ekspresis” Vidzemes fināls. Par konkursa uzvarētāju Vidzemes plānošanas reģionā kļuva Elizabete Rubene ar biznesa ideju ražot dabiskas izcelsmes ziedes suņiem, iegūstot 5000 EUR savas idejas īstenošanai. 

2. vietu un 3000 EUR naudas balvu ieguva Simona Vanaga ar biznesa ideju par uzņēmuma “REVIVE textile” izveidošanu, kas ražos inovatīva dizaina interjera priekšmetus aktuālajā minimālisma stilā, izmantojot pārstrādātus tekstilmateriālus un apģērbus, savukārt 3. vietu un 2000 EUR naudas balvu ieguva Andris Vilcāns ar biznesa ideju par velosipēda sakabes izgatavošanu, kas savienotu vecāka velosipēdu ar bērna velosipēdu.

1. vietas ieguvēja Elizabete Rubene dalījās savos iespaidos pēc uzvaras finālā: “Piedaloties šādos konkursos, galvenais ir sevi noskaņot, ka turpināsi attīstīt ideju neatkarīgi no tā, kādu atbalstu saņemsi. Svarīgi, lai tev patiktu tas, ko dari un tad – iet un darīt, lai vēlamo panāktu.”

Konkursa fināla norises laikā pieci labākie biznesa ideju autori prezentēja izstrādātos biznesa plānus žūrijas komisijai, kā arī atbildēja uz žūrijas uzdotajiem jautājumiem par biznesa plāna aspektiem.

Žūrijas komisiju veidoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vadītāja Dace Ziediņa, Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vecākais eksperts Kalvis Altens, biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” projektu vadītājs Aivis Pavlovs, Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra speciāliste Laima Engere, kā arī uzņēmēji – Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis un SIA “Dabba” Izpētes un attīstības vadītājs Jānis Ķesa.

Vidzemes reģiona žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks: "Šāds konkurss ir apsveicams, jo iedrošina uzņēmīgos no sapņošanas par savu biznesu ķerties pie biznesa plāna rakstīšanas. Katrs, kas piedalījās ar savu biznesa ideju konkursā, ir pelnījis balvu par drosmi spert soli ceļā uz sava uzņēmuma radīšanu. Esam no labām biznesa idejām izraudzījušies, mūsuprāt, labākās. Taču žūrijas vērtējums nav tas izšķirošais, vai biznesa ideja būs veiksmīga. Izšķiroša būs jaunā uzņēmēja degsme, izturība un neatlaidība pārliecināt pirmos klientus, jo reālā dzīvē viss nenotiek pēc biznesa plāna. Tādēļ katram biznesa ideju konkursa dalībniekam novēlu izdošanos, un iedvesmot ar savu darbu kaimiņus, kuri vēl tikai sapņo par savu uzņēmumu."

Konkursa “Biznesa ekspresis” fināli norisinās piecos Latvijas plānošanas reģionos, un šis bija trešais no pieciem fināliem, kas līdz decembra beigām norisināsies Latvijas reģionos.

Par konkursu “Biznesa ekspresis”

Reģionālo biznesa ideju konkurss “Biznesa ekspresis” norisinās no 26. septembra līdz 20. decembrim, un tā mērķis ir atrast un pilnveidot labākās biznesa idejas visas Latvijas ietvaros, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionos un veicinot interesi par uzņēmējdarbību kopumā. Kopumā konkursam tika iesniegtas 313 biznesa idejas no visas Latvijas, kas apliecinājis iedzīvotāju ieinteresētību Latvijas reģionos attīstīt uzņēmējdarbību un efektīvi izmantot vietējos resursus.

Konkursu rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV07 “Kapacitātes stiprināšanas un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (projekta Nr. 4.3-24/NFI/INP-001) ietvaros, sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru “Repute”.

Konkursu atbalsta Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centri, biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN), SIA “Academia Strategies”, SIA "Sula", SIA "Turbas", SIA "Valmiermuižas alus", SIA "Dabba", SIA "CEMEX", SIA "Amazone", IK "TĒMA-Mode", SIA "RICH MEDIA", SIA "ROLS", SIA "DK Projekts".

Avots: http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=23405