EEZ finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas ietvaros attīstītie projekti atzinīgi novērtēti dažādos konkursos

25.05.2016

Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 "KULTŪRAS UN DABAS MANTOJUMA SAGLABĀŠANA UN ATJAUNINĀŠANA" mērķi ir pasargāt un saglabāt nākamajām paaudzēm kultūras un dabas mantojumu, padarīt to publiski pieejamu, kā arī paplašināt kultūras dialogu, veicinot Eiropas identitāti. Programma paredz atbalstu kultūras mantojuma saglabāšanai, divpusējās sadarbības izveidei un stiprināšanai, pieredzes un ideju apmaiņai, kā arī mobilitātes veicināšanai starp kultūras pakalpojumu sniedzējiem Latvijā un donorvalstīs – Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā.

Programmas ieviešanu nodrošina programmas apsaimniekotājs – Kultūras ministrija – sadarbībā ar programmas donoru partneriem – Norvēģijas Kultūras mantojuma direkciju un Norvēģijas Mākslas padomi. Programmas ietvaros atbalstīti desmit kultūras mantojuma objekti neliela apjoma grantu shēmas "Kultūras mantojuma saglabāšana" un iepriekšnoteikto projektu ietvaros, kas sevi veiksmīgi apliecinājuši, saņemot balvas un nominācijas dažādās kategorijās lielākajos Latvijas arhitektūras un būvniecības konkursos.

Konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" kategorijā "Gada restaurācija" starp apbalvotajām piecām vietām atrodami trīs EEZ projekti: pirmajā vietā  Cēsu pils Rietumu torņa Mestra zāle, trešajā vietā Rēzeknes Zaļā Sinagoga, bet atzinību izpelnījās Jelgavas novada Elejas Tējas namiņš. "Latvijas Arhitektūras gada balva 2016" kategorijā "restaurācija" nominēta un iekļuvusi pusfinālā Rēzeknes Zaļā Sinagoga. Apbalvotie projekti ieviesti partnerībā ar Norvēģijas sadarbības partneriem, kas ļāvis iegūt un pārmantot jaunas zināšanas, kas vēlāk tikušas izmantotas praksē.

Informācija par atbalstītajiem projektiem pieejama: Kultūras ministrijas mājaslapā.

Programmas aktualitātēm iespējams sekot Facebook vietnē.