Cēsīs ir modernākā nepilngadīgo audzināšanas iestāde Latvijā

11.08.2015

"Pateicoties Norvēģijas finansiālajam atbalstam, Cēsīs šobrīd ir jaunākā un modernākā nepilngadīgo audzināšanas iestāde Latvijā," priecājas Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem priekšnieks Andris Pāže. "Atklāti sakot, šobrīd nepilngadīgie šeit dzīvo daudz labākos apstākļos nekā dažs brīvībā."

2011. gada pavasarī tika atklāts izremontētais ēku komplekss, kā arī no jauna uzbūvētais korpuss – apcietinājumu izpildes daļa. Ar Norvērģijas finansējumu tika renovēts jauniešu dzīvojamais korpuss. Šobrīd tas atbilst Eiropas Savienības standartiem. Ikdienā ir pieejams karstais ūdens, labierīcības katrā kamerā, kā arī televizors. "Šobrīd katram ir sava privātā telpa. Vairs nav jādzīvo daudziem vienkopus. Šis aspekts ir vairojis ieslodzīto labsajūtu un dzīvošanas apstākļus, krietni mazinot pārkāpumu skaitu," gandarīts Andris Pāže.

Arī audzināšanas iestādes darbinieki novērtē un priecājas par lielajām un pozitīvajām pārmaiņām darbavietā. "Ir daudz vieglāk un patīkamāk strādāt, jo tagad viss piemērots darba specifikai. Ir telpas, kur iespējams individuāli strādāt ar jauniešiem. Agrāk šaurības dēļ tas nebija īstenojams," tā darbinieki.

"Esam ļoti pateicīgi norvēģu atbalstam. Ar piešķirto finansējumu mums tika sniegta lieliska iespēja uzlabot ieslodzīto dzīvošanas apstākļus, kas sākotnēji nebija ne tuvu Eiropā noteiktajām prasībām un standartiem. Paldies! Noņemu cepuri Norvēģijas pārstāvju priekšā!" tā Andris Pāže.