Latvijas un Norvēģijas "zaļie" uzņēmēji dalās ar pieredzi

10.11.2014

31. oktobrī notika ceturtais sadarbības pasākums Norvēģijas finanšu mehānisma programmas "Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā" biletariālā fonda ietvaros. Norises vieta bija Oslo zinātnes parks (Forskningsparken), Oslo, Norvēģija.

Pasākuma pirmajā daļā tika sniegtas prezentācijas par programmas "Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā" finansēšanas iespējām Latvijā un Biznesa veiksmes piemēri Latvijas un Norvēģijas sadarbībā.

Latviju pārstāvēja 10 komercsabiedrības, kas darbojas tādās nozarēs kā gumijas ražošana, hidroelektroenerģija, veselības aprūpe, iepakošana, naftas ieguve, bloku mājas, eko mobilās mājas, ekoloģiskās krāsas, kurināmās granulas un dzintara diegu audumu ražošana. Savukārt Norvēģijas Karalistes komersantu vidū bija tādu uzņēmumu kā Ragn Sells Recyclables AB, Norsk Energi, Norner u.c. pārstāvji.

Programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" īstenošanu nodrošina programmas apsaimniekotājs – Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru  un donorvalsts programmas partneri – Norvēģijas Karalistes valsts uzņēmumu "Innovation Norway".

Pasākuma norise attēlota arī fotogrāfijās