Profesionāla risku vadība EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmās ir panākumu atslēga

04.06.2014

Trešdien, 4. jūnijā, Finanšu ministrijā notika ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu gada sanāksme. Tās laikā ministrijas pārstāvji ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas, Islandes Ārlietu ministrijas, Finanšu instrumenta biroja un Norvēģijas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem pārrunāja EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanas gaitu laika periodā no 2013. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Trešdien, 4. jūnijā, Finanšu ministrijā notika ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu gada sanāksme. Tās laikā ministrijas pārstāvji ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas, Islandes Ārlietu ministrijas, Finanšu instrumenta biroja un Norvēģijas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem pārrunāja EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanas gaitu laika periodā no 2013.gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Sanāksmes laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu īstenošanu un programmu ieviešanas progresu. Pērnā gada pirmajā ceturksnī tika parakstīti visi programmu līgumi un uzsākta to īstenošana. Paredzēts, ka visi projekti noslēgsies 2016. gada aprīlī.

Tāpat sanāksmē tika sniegtas prezentācijas par risku izvērtējumu un to vadību programmu ietvaros. Norvēģijas pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto un norādīja, ka profesionāla  risku vadība un uz rezultātu vērsta programmu īstenošana ir panākumu atslēga, tādējādi nodrošinot veiksmīgu programmu ieviešanu un sadarbību ar donorvalstīm.

Vizītes laikā Norvēģijas un Islandes delegācijai paredzēts apmeklēt arī divas projektu īstenošanas vietas Rīgā – Rīgas Jūgendstila muzeju un Raiņa un Aspazijas muzeju.

2009.-2014. gada periodā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā paredzētais neto finansējums ir 67,5 miljoni eiro. Projekti tiek īstenoti programmu veidā, un ieguldījumu mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ ietvaros, kā arī stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm un saņēmējvalsti.

Vairāk informācijas par finanšu instrumentu programmām, kā arī informācija par atklātajiem projektu konkursiem ir pieejama finanšu instrumentu mājaslapā.

Gada sanāksmes foto.