EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu informatīvais pasākums saulainajā Rīgā pulcē daudz interesentu

19.05.2014

Sestdien, 17. maijā Rīgā, "Rīga 2014" kultūras vasarnīcā Esplanādē, Norvēģijas Konstitūcijas divsimtgades ietvaros notika Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu informatīvais pasākums. Tā laikā gan mazajiem, gan lielajiem parka apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par finanšu instrumentu ieguldījumu Latvijā, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs un konkursos.

Pasākuma laikā tika prezentēts projekts "Nenorunāta tikšanās", kurā ar "mobilās acs" starpniecību bija iespējams redzēt, kas tajā pašā laikā notiek Norvēģijā, kā arī sazināties un, iespējams, pat iegūt kādu jaunu draugu Norvēģijā. Interesentiem bija apskatāma arī foto izstāde "Latvija EEA/Norway Grants acīm", kurā varēja uzzināt vairāk par jau realizētajiem projektiem dažādās Latvijas vietās.

Tāpat tika apbalvoti Sabiedrības integrācijas fonda un Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā izsludinātā jauniešu video konkursa "Naida runai internetā – NĒ!" laureāti.

Fotogrāfijas no pasākuma.

2009.-2014. gada periodā EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā paredzētais neto finansējums no finanšu instrumentiem ir 67,48 miljoni eiro. Projekti tiek īstenoti programmu veidā, un ieguldījumu mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ ietvaros, kā arī stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm (Islandi, Lihtenšteinu un Norvēģiju) un saņēmējvalsti.

Finanšu ministrs Andris Vilks ir gandarīts par līdzšinējo un cerīgs par turpmāko sadarbību ar Norvēģiju. Intervija ar ministru: