Norvēģijas Konstitūcijas divsimtgadē aicina uzzināt par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem

13.05.2014

Sestdien, 17. maijā Rīgā, "Rīga 2014" kultūras vasarnīcā Esplanādē, Norvēģijas Konstitūcijas divsimtgades ietvaros notiks arī Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu pasākums, kura laikā būs iespējams uzzināt par finanšu instrumentu ieguldījumu Latvijā, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs bērniem un pieaugušajiem. 2014. gadā tiek atzīmēta visvecākās Eiropas konstitūcijas - Norvēģijas Konstitūcijas pieņemšanas 200. gadadiena, un tā plaši tiks atzīmēta arī Rīgā, kas 2014.gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Pasākuma laikā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 notiks projekta "Nenorunāta tikšanās" atklāšana, kurā ar "mobilās acs" starpniecību būs iespējams redzēt, kas tajā pašā laikā notiek Norvēģijā, kā arī sazināties un, iespējams, pat iegūt kādu jaunu draugu Norvēģijā. Pasākuma apmeklētājiem tiks dota iespēja arī uzzināt vairāk par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem, kā arī piedalīties konkursā par galveno balvu – ceļojumu uz Norvēģiju. Vienlaikus visiem interesentiem būs apskatāma foto izstāde "Latvija EEA/Norway Grants acīm" un grāmatu izstāde "Norvēģu literatūra Latvijā", kā arī būs iespēja piedalīties norvēģu valodas miniapmācībā. Tiks apbalvoti arī jauniešu video konkursa "Naida runai internetā – NĒ!" laureāti.

Tāpat Esplanādē tiks piedāvāta plaša kultūras programma – ar norvēģu tautas dejām uzstāsies jauniešu deju kolektīvs "Rūdis", Edvarda Grīga dziesmas izpildīs soliste Ance Purmale, savukārt, izrādi skolas vecuma bērniem un vecākiem piedāvās Rīgas skolēnu pils teātris "Zīļuks". Uz kultūras vasarnīcas skatuves ar laikmetīgās dejas izrādi "Ārā" priecēs horeogrāfes Olgas Žitļuhinas kolektīvs, bet par īpašu muzikālo noskaņu rūpēsies norvēģu grupa "Away".

2009.-2014. gada periodā EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā paredzētais neto finansējums no finanšu instrumentiem ir 67,48 miljoni eiro. Projekti tiek īstenoti programmu veidā, un ieguldījumu mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ ietvaros, kā arī stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm (Islandi, Lihtenšteinu un Norvēģiju) un saņēmējvalsti.

Vairāk informācijas par pasākumu Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā mājaslapā.