Notiek seminārs par koka ēku restaurācijas metodēm

12.05.2014

Īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta projektu "Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana", valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) no šā gada 12. līdz 16.maijam organizē izglītojošu semināru par koka ēku restaurācijas metodēm sadarbībā ar projekta partneri no Norvēģijas karalistes – Lillehammeres muzeju apvienību.

Nedēļas garumā Lillehammeres muzeju apvienības eksperti un projekta "Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana" īstenošanā iesaistītie speciālisti – VNĪ darbinieki, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Kultūras ministrijas un Memoriālo muzeju apvienības eksperti diskutēs un dalīsies savā pieredzē par koka ēku restaurācijas metodēm.

Semināra laikā tiks apmeklētas projekta ietvaros restaurējamās ēkas – Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30, Rīgā, Raiņa un Aspazijas vasarnīca J.Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā un Raiņa muzejs "Tadenava" Jēkabpils novada Dunavas pagastā, un notiks diskusija par visu trīs ēku kultūrvēsturiskās izpētes rezultātiem un plānotajām restaurācijas metodēm. Lillehammeres muzeju apvienības eksperti iepazīstinās ar koka ēku restaurācijas metodēm Norvēģijā un sniegs viedokli par projekta ietvaros restaurējamo ēku atjaunošanu. Tāpat visi semināra dalībnieki apmeklēs Kuldīgas novada muzeju, kas sniegs ieskatu par savu pieredzi muzeja atjaunošanā.

Kā īpašs diskusiju temats ir izvirzīta tēma – mūsdienīga memoriālā muzeja funkciju īstenošana kultūrvēsturiskajās ēkās. Tiks diskutēts par vides pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nepieciešamajiem jaunievedumiem ēkās, kas vajadzīgi muzeja funkciju nodrošināšanai, vienlaikus nesamazinot ēkas kultūrvēsturisko vērtību.

Vairāk informācijas par projektu un semināru var skatīt VNĪ mājaslapā.