Otrdiena,
2020.gada 18.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Parakstīti pirmie finansēšanas līgumi EEZ finanšu instrumenta programmā "NVO fonds"

17.07.2013

Otrdien, 16. jūlijā, Sabiedrības integrācijas fondā (SIF) notika pirmo līgumu parakstīšana Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009.-2014. gada programmā "NVO fonds", līdz ar to pirmie pieci no simts projektiem uzsāk īstenot idejas labākai Latvijai. Projekti plānoti nevalstisko organizāciju (NVO) darbības atbalstam, projektiem sociālajā sektorā, vienotas sabiedrības veidošanā un pilsoniskas sabiedrības ilgtspējīgas attīstības atbalstam.

Pasākumā uzrunu teica Ārkārtējais un pilnvarotais Norvēģijas karalistes vēstnieks Latvijas Republikā Jāns Grēvstads (Jan Grevstad) un Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Kurzemes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs iecerējis izveidot Kurzemes NVO sektora informācijas tīklu, kā arī nodrošināt pārstāvniecību politikas plānošanā. Liepājas Neredzīgo biedrība projektā iecerējusi kļūt par pozitīvu piemēru citām NVO labas pārvaldības un atklātības jomā, motivējot citas invalīdu NVO aktīvi aizstāvēt un pārstāvēt savas mērķa grupas intereses. Pasaules Dabas Fonda darbības mērķis ietver labvēlīgas vides veidošanu vides jomā darbojošos NVO darbībai, paredzot arī vides NVO līdzdalību starptautiskos procesos un to atpazīstamību sabiedrībā.

Aglonas novada biedrība "Neaizmirstule" projektā iecerējusi iesaistīt radošo un sociālo prasmju apguvē bērnus, jauniešus un ģimenes ar bērniem, tādējādi mazinot sociālās atstumtības risku Aglonas novadā. Savukārt, Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība paredz paplašināt informācijas pieejamību par diabētu jauniešiem, kā arī organizēt informatīvi izglītojošu vasaras izbraukuma semināru bērniem un jauniešiem ar cukura diabētu, lai mazinātu sociālās atstumtības risku.

SIF padome kopumā ir apstiprinājusi 99 projektus no kopumā iesniegtajiem vairāk nekā 350 projektiem. 2013. gada sākumā ir sākta arī iepriekš noteiktā projekta "Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā" īstenošana.

Programmu "NVO fonds" veido divas apakšprogrammas un iepriekš noteiktais projekts. Programma turpina mērķtiecīgi attīstīt pilsonisko sabiedrību Latvijā. EEZ finanšu instrumenta finansējums 9,678 miljonu eiro apmērā paredzēts NVO darbības atbalstam, projektiem sociālajā sektorā, vienotas sabiedrības veidošanā un pilsoniskas sabiedrības ilgtspējīgas attīstības atbalstam.

Foto no pasākuma

Pasākuma video:

Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet SIF mājaslapā.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 17.februārī

© Finanšu ministrija