Pirmdiena,
2020.gada 24.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Atklās programmu tieslietu un iekšlietu nozares uzlabošanai

12.12.2012

Ceturtdien, 13. decembrī, notiks Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) programmas "Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma" atklāšanas pasākums. 2009.-2014. gada periodā Tieslietu ministrijas apsaimniekotā programma ir saņēmusi vislielāko NFI līdzfinansējumu – vairāk nekā 13 miljonus eiro, kā arī Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumu 2,3 miljonu latu apmērā.

Pasākumu atklās tieslietu ministrs Jānis Bordāns, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Norvēģijas Tieslietu un publiskās drošības ministrijas valsts sekretāre Kristina Bergersena (Kristin Bergersen), Norvēģijas vēstnieks Latvijā Jāns Grēvstads (Jan Grevstad) un citas amatpersonas, kā arī notiks programmas ietvaros plānoto projektu prezentācijas.

Atklāšanas pasākums notiks 13. decembrī plkst. 10.00 viesnīcā "Gutenbergs", Doma laukumā 1, Rīgā.

Programmas ietvaros Tieslietu ministrija kā programmas apsaimniekotājs un Iekšlietu ministrija kā programmas partneris īstenos trīs iepriekš noteiktus projektus, kuru mērķis būs risināt problēmas saistībā ar pieaugošo cietumnieku skaitu un pārblīvētajiem cietumiem, palielināt ieslodzījuma alternatīvu izmantošanu, vērst pastiprinātu uzmanību uz mazāk aizsargātajām grupām ieslodzījuma vietās un uzlabot ieslodzīto un ieslodzījuma vietu darbinieku kompetences un darbspējas.

Valsts probācijas dienests īstenos projektu "Alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšana (ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai)", Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārziņā būs projekts "Jauna nodaļa Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību", savukārt, projektu "Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana" īstenos Valsts policija.

Norvēģijas līdzfinansētās programmas  mērķis ir uzlabot korekcijas dienestu sistēmu saskaņā ar starptautiskām cilvēktiesību prasībām, sadarbojoties ar attiecīgā sektora un nozares institūcijām Norvēģijā un citās valstīs. Programma tiks īstenota arī sadarbībā ar Eiropas Padomi.

Detalizēta informācija par programmu un atklāšanas pasākuma darba kārtība ir pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 21.februārī

© Finanšu ministrija