Sestdiena,
2020.gada 22.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Reģionālo biznesa ideju konkursa “Biznesa ekspresis” Zemgales finālā uzvar ideja par inovatīva dizaina priekšmeta – kuba lampas - izgatavošanu

15.12.2016

2016. gada 14. decembrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā norisinājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā reģionālo biznesa ideju konkursa “Biznesa ekspresis” Zemgales fināls. Par konkursa uzvarētāju Zemgales plānošanas reģionā kļuva Ralfs Rogaļevs ar biznesa ideju par inovatīva dizaina priekšmeta – kuba lampas - izgatavošanu, iegūstot 5000 EUR savas idejas īstenošanai. 

Žūrijas komisiju veidoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vadītāja Dace Ziediņa, Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vecākais eksperts Kalvis Altens, biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” investors Jevgēnijs Roščins, Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa, kā arī uzņēmēja – modes nama “TĒMA” īpašniece Daiga Latkovska.

Zemgales reģiona žūrijas komisijas priekšsēdētāja Daiga Latkovska, modes nama “TĒMA” īpašniece: “Iespēja iet un darīt mums dota visiem vienlīdzīgi. Konkursanti ir rīkojušies atbilstoši savam tempam un izpratnei par to, kāds ir idejas ceļš līdz tās realizācijai. Uzskatu, ka starp līderiem ir sava amata pratēji, kuri arī spējuši uzrakstīt biznesa plānu tā, lai viņu idejai noticētu, īpaši pievēršot uzmanību vietējo resursu efektīvai izmantošanai. Tas nozīmē – jaunas darba iespējas reģionu iedzīvotājiem un noderīgi produkti un pakalpojumi ikvienam”.

Konkursa “Biznesa ekspresis” fināli norisinās piecos Latvijas plānošanas reģionos, un šis bija otrais no pieciem fināliem, kas līdz decembra beigām norisināsies Latvijas reģionos.

Par konkursu “Biznesa ekspresis”

Reģionālo biznesa ideju konkurss “Biznesa ekspresis” norisinās no 26. septembra līdz 20. decembrim, un tā mērķis ir atrast un pilnveidot labākās biznesa idejas visas Latvijas ietvaros, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionos un veicinot interesi par uzņēmējdarbību kopumā. Kopumā konkursam tika iesniegtas 313 biznesa idejas no visas Latvijas, kas apliecinājis iedzīvotāju ieinteresētību Latvijas reģionos attīstīt uzņēmējdarbību un efektīvi izmantot vietējos resursus.

Konkursu rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV07 “Kapacitātes stiprināšanas un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (projekta Nr. 4.3-24/NFI/INP-001) ietvaros, sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru “Repute”.

Konkursu atbalsta Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centri, biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN), SIA “Academia Strategies”, SIA "Sula", SIA "Turbas", SIA "Valmiermuižas alus", SIA "Dabba", SIA "CEMEX", SIA "Amazone", IK "TĒMA-Mode", SIA "RICH MEDIA", SIA "ROLS", SIA "DK Projekts".

Avots: http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=23399 

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 21.februārī

© Finanšu ministrija