Ceturtdiena,
2020.gada 20.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Iepazīstina ar videi draudzīgu inovāciju perspektīvām un nozīmību Latvijā

22.11.2016

Atzīmējot Zaļo tehnoloģiju inkubatora 2 gadu jubileju, 2016.gada 16.novembrī Rīgā norisinājās Norvēģijas finanšu instrumenta programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" starpposma izvērtējuma seminārs, ko organizēja Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Zaļo tehnoloģiju inkubators sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā.

Pasākuma laikā bija iespējams iepazīties ar programmas ietvaros sasniegtajiem starprezultātiem, bet pasākuma dalībnieki vērsa īpašu sabiedrības uzmanību uz videi draudzīgo inovāciju perspektīvām un nozīmību Latvijā. Semināra ietvaros vairāk kā 100 apmeklētājiem interaktīvā veidā bija iespējams iepazīties ar programmas progresu, atbildot uz viktorīnas jautājumiem, kā arī iejusties biznesa uzsācēja lomā, prezentējot jaunuzsācējuzņēmumus jeb start-up (Bluewater eMotion, CEnOS, InMill, Drawies, Alina, Deep space industries, Alternative Nutrition), kuri Zaļo tehnoloģiju inkubatorā ir saņēmuši inkubācijas un pirmsinkubācijas pakalpojumus.

Savukārt Zaļo tehnoloģiju inkubatora valdes loceklis un Rīgas Tehniskā universitātes zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna informēja par Zaļo tehnoloģiju inkubatora līdz šim paveikto, veicinot videi draudzīgās inovācijas Latvijā, kā videi draudzīgo inovāciju ietekmi uz klimata pārmaiņām globālā mērogā.

Pasākumā piedalījās Zaļo tehnoloģiju inkubatora un tā atbalstīto jaunuzsācējuzņēmumu pārstāvji, Latvijas vadošo universitāšu un pētniecības institūtu, komercbanku, riska kapitāla uzņēmumu, Latvijas biznesa eņģeļu tīkla LATBAN, Norvēģijas vēstniecības Latvijā, Norvēģijas tirdzniecības kameras Latvijā, Norvēģijas Karalistes uzņēmuma Innovation Norway pārstāvji, kā arī Latvijas inovāciju politikas veidotāji un īstenotāji.

Norvēģijas finanšu instrumenta programma "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" mērķis ir palielināt esošo komersantu konkurētspēju, atbalstot jaunu videi draudzīgāku iekārtu iegādi ražošanas uzņēmumiem, stimulēt jaunuzsācējuzņēmumu izveidi videi draudzīgāku produktu un tehnoloģiju attīstībai, sniedzot finansiālu atbalstu un nodrošinot uzņēmumus ar Zaļo tehnoloģiju inkubatora pirmsinkubācijas un inkubācijas pakalpojumiem. Programmas kopējais finansējums 12,59 milj. EUR. Programmas īstenošanu nodrošina Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un donorvalsts programmas partneri – Norvēģijas Karalistes valsts uzņēmumu "Innovation Norway".

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 19.februārī

© Finanšu ministrija