Sestdiena,
2020.gada 22.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Donori atzinīgi novērtē Latvijas sasniegto progresu Norvēģijas un EEZ finanšu instrumentu īstenošanā

25.05.2012

Trešdien, 23. maijā Finanšu ministrijā notika ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu gada sanāksme, kurā donorvalstu pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas sasniegto progresu 2009.-2014. gada perioda uzsākšanā, Latvijai esot vienai no pirmajām saņēmējvalstīm, kas ir noslēgusi vienošanos ar donoriem par finanšu instrumentu ieviešanu ~ 47 miljonu latu apmērā.

Norvēģijas pārstāvji arī atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto iepriekšējā 2004.-2009. gada periodā, kura laikā tika īstenoti 66 individuālie projekti, 6 granta shēmas un 3 programmas ~30 miljonu latu apmērā. Projekti tika īstenoti tādās jomās kā vides aizsardzība, veselība, Eiropas kultūras mantojuma saglabāšana, tieslietas, bērni ar īpašām vajadzībām, cilvēkresursu attīstība un izglītība, akadēmiskie pētījumi, stipendijas, NVO fonds un citās.

Donorvalstu pārstāvji vairakkārt uzteica Latviju par aktīvu donorvalstu projektu partneru iesaisti projektu īstenošanā, un sanāksmē tika pārrunāti jautājumi saistībā ar šīs pieredzes turpināšanu arī 2009.-2014.gada periodā.

Latvijai 2009.-2014. gada periodā Norvēģijas un EEZ finanšu instrumentu finansējuma apmērs būs par aptuveni 30% lielāks nekā iepriekšējā periodā, paredzot ievērojamu atbalstu izglītībai un zinātnei, ekonomikai, tieslietām un iekšlietām, vides aizsardzībai, reģionālajai attīstībai, kultūrai un nevalstiskajām organizācijām.

Latvijā atbalsts tiks sniegts šādām prioritārajām jomām:

  • pielāgošanās klimata pārmaiņām;
  • finansējums nevalstiskām organizācijām;
  • kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana;
  • kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība ar Norvēģijas valsts, vietējām un reģionālām iestādēm;
  • inovācijas "zaļās" ražošanas jomā;
  • divpusējā sadarbība pētniecības jomā un Stipendijas;
  • korekcijas pakalpojumi, t.sk. ar ieslodzījumu nesaistītas sankcijas.

Minēto prioritāšu  ieviešanu nodrošinās Latvijas nozaru ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonds. Latvija ir jau iesniegusi donorvalstīm izvērtēšanai  programmu iesniegumus minētajās prioritātēs un pašlaik notiek aktīva to izvērtēšana.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 21.februārī

© Finanšu ministrija