Pirmdiena,
2020.gada 24.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Trīs perspektīvākie Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā

10.08.2016

Iespēju piedalīties ClimateLaunchpad Eiropas finālā ieguvušas trīs komandas, kas izstrādājušas progresīvas biznesa idejas tīro tehnoloģiju jomā. Idejas tika prezentētas 2.augustā, kad notika tīro tehnoloģiju (CleanTech) biznesa ideju konkursa ClimateLaunchpad Latvijas fināls. Divas no trim fināla idejām - CompHeat un Bee In - ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” izveidotā Zaļo tehnoloģiju inkubatora (ZTI) pirmsinkubācijas periodā atbalstītās idejas. 

Žūrija par labāko atzina ideju ar nosaukumu “Compheat”, kas piedāvā industriālo kompostēšanas reaktoru, kas paredzēts, lai ražotu siltumu (~700 C), kompostu bez nezālēm un slimībām un klimatam neitrālu CO2. Pateicoties to vielmaiņas procesiem, biomasa var uzkarst virs 700C, taču organismiem optimālās temperatūras ir zemākas, līdz ar to lieko siltumu iespējams izmantot lietderīgi. 

Pie ceļazīmes uz oktobrī notiekošo Eiropas finālu Tallinā tika arī ideja “Bee In”, kas ir dabiska alternatīva ēdiena uzglabāšanai mājās un samazina pārtikas atkritumu apjomus. Produkts tiek ražots no bišu vaska un kokvilnas auduma un jau šobrīd tiek tirgots Latvijā, Vācijā un citviet pasaulē.

Savukārt par trešo perspektīvāko tika izvēlēta “Farmair”, automatizēts drons augļudārzu kartografēšanai un apsmidzināšanai, kas spēj noteikt augu slimības un infekcijas iespējamību reālā laikā pirms tās radušās. Farmair dronu nestspēja ir pietiekama papildus smaguma pārvietošanai, lai nepieciešamības gadījumā mēslojumu varētu izsmidzināt nekavējoties nepieciešamajā vietā un apjomā, tādējādi samazinot izsmidzinātā mēslojuma daudzumu par 50%.

ClimateLaunchpad ir lielākais tīro tehnoloģiju biznesa ideju konkurss Eiropā, kura mērķis ir atbalstīt progresīvas biznesa idejas, palīdzot tām attīstīties par ilgtspējīgiem uzņēmumiem pasaules mērogā. Vairāk par konkursu – http://climatelaunchpad.org .

Zaļo tehnoloģiju inkubators (www.giic.lv) ir Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Norvēģijas industriālās attīstības korporācijas SIVA kopprojekts, kura mērķis ir atbalstīt un veicināt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar inovācijām zaļās ražošanas jomā. Inkubators ir konkursa ClimateLaunchpad organizators un kontaktpunkts Latvijā.

Ziemeļu Ministru padome ir starptautiska organizācija, kurā sadarbojas piecu Ziemeļvalstu - Dānijas, Islandes, Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas - valdības. Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) birojs Latvijā dibināts 1991.gadā, un tā galvenā loma ir veicināt un īstenot Ziemeļvalstu un Latvijas sadarbību. Birojs sadarbojas ar valsts un reģionālajām institūcijām, NVO un Ziemeļvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām kā projektu administrators dažādās jomās, tostarp Ziemeļvalstu un ES projektos un kopīgos  Ziemeļvalstu-Baltijas valstu projektos, un atbild par praktisko darbu un kvalitātes nodrošināšanu.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 21.februārī

© Finanšu ministrija