Otrdiena,
2020.gada 18.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Ar radošo darbnīcu palīdzību prezentēti projektu rezultāti

07.07.2016

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā 2.jūlijā Cēsu Pils parkā piedalījās sarunu festivālā LAMPA, kura ietvaros piecas nevalstiskās organizācijas prezentēja projektu rezultātus EEZ finanšu instrumenta programmā “NVO fonds”.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 skatuvē APGAISMO nevalstiskās organizācijas ne tikai rādīja kādu no projekta ietvaros īstenotajām aktivitātēm, bet arī ļāva tajās piedalīties ikvienam interesentam. Lai parādītu projektu dažādību un daudzpusību, festivāla apmeklētajiem, lieliem un maziem, bija iespēja atrast sev interesējošu aktivitāti, un ar tās palīdzību uzzināt par biedrības veikto darbu, mērķi un sasniegto rezultātu, īstenojot projektu, ar Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas finansiālu atbalstu.

Dienas pirmajā pusē darbnīcā “Sociālās inovācijas praksē” bija iespēja satikt nodibinājuma “Centrs Valdardze” četrkājainos dvēseles ārstus, Ņūfaundlendas šķirnes suņus- Zum Zumu un Dūdu. Projekta ietvaros suņi ar savām trenerēm centrā Valdardze īstenoja kanisterapiju bērniem, kuri cietuši no vardarbības ģimenē. Festivālā bērniem un viņu vecākiem bija iespēja iepazīties ar kanisterapijas metodēm, kuras tiek pielietotas rehabilitācijas procesā, kā arī vienkārši samīļot suņus un saņemt viņu ķepu savā rokā.

No saules slēpjoties, teltī čakli strādāja Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvji. Garāmgājēji nepalika vienaldzīgi, aplūkojot čaklu roku darinātos pītos darbus. Klūgu pīšanas nodarbība ir tikai viena no daudzajām nodarbībām, kura tika organizēta projekta “Esi aktīvs un iesaisties” ietvaros. Drīzumā festivāla apmeklētāju pūlī ik pa laikam pazibēja kāds, kura rokās rotājās no klūgām pīta puķe, ko tas nesīs sev līdzi uz mājām un stāstīs citiem par tām čaklajām rokām un redzīgo dvēseli, kuru sastapa festivālā.  

Liepājnieki pie saules pieraduši! Par to liecināja saules nenogurdināmie – biedrība “Radi Vidi Pats”. Viņi paši tikpat enerģiski un neparasti kā viņu projekta rezultāti. Gribi maku no tetra pakas, gribi izbraukt ar ērmriteni, bet varbūt Tev palīdzēt sagatavoties darba intervijai un uzrakstīt CV?! To visu bija iespēja izdarīt sarunu festivālā LAMPA. Tiklīdz pirmais drosminieks bija kāpis uz ērmriteņa- maisam gals bija vaļā, mazliet nostumjot otrajā plāna pārējās aktivitātes. “Mēs esam pieraduši, ka ērmriteņi cilvēkus piesaista, bet ceram, ka izdosies citos pasākumos izspēlēt arī darba intervijas. Tas palīdzētu arī mums pašiem pilnveidot šo pakalpojumu, kuru mēs sniedzam biedrībā,” norādīja Linda, biedrības pārstāve.

Pulkstenim nepielūdzami steidzot uz priekšu, laiks pienāca “Tava balss, tava iespēja!” radošajai darbnīcai. Darbnīcas piedāvāja divas spēcīgas organizācijas, kuru darbs un sasniegtie rezultāti pierāda, ka katrai balsij ir iespēja tapt sadzirdētai.

Pasaules Dabas fonds sniedza iespēju uz 10 minūtēm iejusties Vides ministra lomā. Drosminieki bija, atziņas tika fiksētas un iespēja jautāt, kā arī saņemt atbildi uzreiz, tika izmantota.

Paralēli, aktīvi uzrunājot garāmgājējus, portāla manabalss.lv pārstāvji aicināja iesniegt savas iniciatīvas. Ko mēs gribam mainīt savā valstī? Kas mums ir svarīgs? Par ko ir vērts cīnīties? Tāfele pildījās ar idejām. Tās tika novērtētas un dažas no tām nokļūs portālā manabalss, kur arī Tu varēsi nobalsot.

Tik karsti, interesanti un radoši mēs stāstījām par grūtu darbu, kas paveikts īstenojot EEZ FI programmas “NVO fonds” projektus. Par to vai bija tā vērts – bez mazākajām šaubām, ikviens būtu gatavs atkal mesties šajā projekta īstenošanas karuselī.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 17.februārī

© Finanšu ministrija