Ceturtdiena,
2020.gada 20.februāris
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Sākts Latvijas īslaicīgās aizturēšanas vietu uzlabošanas projekts

15.05.2014

2014. gada 6. maijā parakstot projekta līgumu, ir sākta Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansēta projekta par Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošanu īstenošana. Projekta ietvaros paredzēta starptautiska pieredzes apmaiņa un labākās prakses apgūšana attiecībā uz īslaicīgās aizturēšanas vietām, Latvijā spēkā esošās likumdošanas analīze un priekšlikumu sagatavošana, kā arī apmācību organizēšana Valsts policijas personālam un rekonstrukcijas darbu veikšana un aprīkojuma iegāde īslaicīgās aizturēšanas vietās.

Latvijas speciālistiem būs iespēja doties divās pieredzes apmaiņās uz Igauniju, kā arī plānota intensīva sadarbība ar Eiropas Padomi, pārņemot Eiropas Padomes pieredzi un kompetenci īslaicīgās aizturēšanas vietu jomā un starptautisko standartu ieviešanā. Tāpat Valsts policijas eksperti sadarbībā ar Eiropas Padomi izvērtēs Latvijas likumdošanu, identificēs iespējamos trūkumus, un sniegs priekšlikumus konvojēšanas sistēmas uzlabošanai.

Plānots izstrādāt divas profesionālās apmācību programmas Valsts policijas koledžā, kas tiks mācītas arī pēc projekta noslēguma. Vienlaikus tiks izstrādāts 40 stundu specializētais apmācību kurss, kurā projekta ietvaros tiks apmācīti 100 īslaicīgās aizturēšanas vietās strādājošie policisti.

Projekta ietvaros tiks rekonstruētas vai renovētas 10 īslaicīgās aizturēšanas vietas Gulbenē, Cēsīs, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē, Saldū, Liepājā un Ogrē un 11 pagaidu turēšanas vietas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē, kā arī aprīkotas 12 īslaicīgās aizturēšanas un 14 pagaidu turēšanas vietas. Aktivitātes īstenošanā iesaistīsies Eiropas Padomes eksperti un Nodrošinājuma valsts aģentūras speciālisti.

Tāpat projekta gaitā tiks uzņemta arī dokumentālā filma par projekta norisi un sasniegumiem, bet noslēgumā notiks vērienīga konference.

Projekts "Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana, t.sk., aktivitātes infrastruktūras uzlabošanai; līdzšinējās prakses administratīvajai aizturēšanai samazināšana/likvidēšana; prakses maiņa, atgriežot apcietinājumā esošos ieslodzītos turpmākai izmeklēšanai; atbilstošu apmācību nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā īslaicīgās aizturēšanas vietās" tiks īstenots sadarbībā ar četriem projekta partneriem: Eiropas Padomi, Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi un Nodrošinājuma valsts aģentūru. Lai nodrošinātu cilvēktiesību standartu ievērošanu īslaicīgās aizturēšanas vietu jomā, Eiropas Padome piedalīsies visu projekta aktivitāšu īstenošanā.

Projekta īstenošanas laiks ir no 2014. gada 6. maija līdz 2016. gada 30. aprīlim. Projekta aktivitātēm plānotais finansējums ir 2 583 962 eiro, no kuriem 2 196 368 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 387 594 eiro ir Latvijas valsts līdzfinansējums.

Projekts tiks īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada plānošanas perioda programmas LV08 "Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma" ietvaros. Vairāk informācijas par programmu Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 19.februārī

© Finanšu ministrija